30 października 2011

Modlitewny łańcuch misyjny - relacja

Niedziela Misyjna, którą w tym roku w całym Kościele Powszechnym obchodziliśmy 23 października, rozpoczęła obchody Tygodnia Misyjnego. Z tej okazji Ruch Światło-Życie naszej archidiecezji podjął się szczególnego dzieła jakim był Misyjny Łańcuch Modlitewny, który polegał na objęciu modlitwą przez Ruch w naszej diecezji (w jedności wszystkich jego stanów) całego Kościoła i świata. Każdego dnia w innym rejonie naszej archidiecezji modliliśmy się na różańcu za inny kontynent.


W Niedzielę Misyjną rejon Widzew modlił się w parafii MB Jasnogórskiej w intencji Nowej Ewangelizacji, ponieważ tematem, który z okazji tego Światowego Dnia Misyjnego zadał nam Benedykt XVI było hasło: Idźcie i głoście, wzywające do odkrycia na nowo powszechnej misji głoszenia Dobrej Nowiny. W poniedziałek rejon Retkinia modlił się w parafii NSJ w intencji Europy, we wtorek rejon Śródmieście prosił w kaplicy DA”Węzeł” za Afrykę, w środę Tomaszów Mazowiecki w parafii św. Jadwigi polecał intencje Ameryki Północnej, Zgierz modlił się w czwartek w parafii MB Dobrej Rady za Amerykę Południową. Za Azję modlił się w piątek rejon Południe w parafii MB Anielskiej u franciszkanów, zaś Bełchatów powierzał w sobotę intencje Australii i Oceanii. Jeśli zliczyć wszystkie te dni, to poszczególne dziesiątki różańca prowadzone były w ponad 13 językach! (m.in. po łacinie, grecku, hebrajsku, chińsku, angielsku, włosku, hiszpańsku, rosyjsku, niemiecku, francusku, węgiersku, a nawet po chińsku i w jednym z języków afrykańskich, no i oczywiście po polsku). Całość koordynowała diecezjalna diakonii misyjna, w intencji której z kolei sprawowana była w piątek Msza Święta u franciszkanów, po której zaś odbyło się spotkanie z jej nową odpowiedzialną – Izą Marczak, która opowiedziała nam o swojej posłudze na pierwszej, historycznej oazie w Chinach! Iza swoje wspomnienia wzbogaciła zdjęciami i filmikami, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć w jakich warunkach przyszło jej posługiwać na chińskiej ziemi. Jednak wszystkie trudy były niczym w porównaniu z radością jaką w diakonii i w uczestnikach rodził każdy dzień tego niezwykłego czasu.

Wierzymy, że pierwszy Misyjny Łańcuch Modlitewny (mamy nadzieję, że będzie to stała praktyka Ruchu w naszej archidiecezji) pobudził wiele osób do jeszcze większego zaangażowania w dzieło misyjne Kościoła, pomógł zobaczyć problemy chrześcijan i ludzi na innych kontynentach i uświadomił konieczność modlitwy za misje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz